akvaryum tür secimi No Further Mystery

akvaryumbilgi Akvaryum Balık Türleri, Akvaryum Balıklarının İsimleri okunuşu Özellikleri

Üçte ikisi sularla kaplı dünyamızda yaşayan canlıların yetişkin çoğunluğunu oluşturan balıklar, insan göre her zaman vazgeçilemeyen birleşik zenginlik olmuştur. dış üzerindeki suların hangi denli çok olduğu düşünülürse, balık türlerinin okunuşu o denli ziyade olması yadırganacak yalnız hâl değildir. Okyanuslarda yaşayan balıklardan derelere hatta renksiz birikintilerine dek binlerce balık çeşidi vardır. Akvaryumlarla ilgilenen bizler bu gösterişli nev içerisinde çok değersiz sayılabilecek bir çağ ile ilgilenmemekteyiz. Akvaryumlarımızda beslediğimiz balık çeşitleri teknolojinin ilerlemesiyle artmıştır. Bundan 50 sene geçmiş zaman ancak birçok tür balık tanklarda yaşatılabilirken sutaş an neredeyse eksiksiz balıklar uygunluğuna göre tanklarda bakılabilmekte lakin sitemizin nişangâh aldığı parça Türkiyede soy ortamında bakılan balıklar olduğu hakkında bu kriterlere mütenasip balıklar anlatılacak ve yaşatma şartları ele alınacaktır.

En fazla bilinen akvaryum balıkları
En fazla bilinen akvaryum balıklarını Astronot balığı, Benekli gübürcü balığı, içki kedibalığı, Cüce gurami, Cüce vatoz, Diskus, eleğimsağma balığı, Japon balığı, Kakadu cichlid, Kavgacı Siyam balığı, Kılıçkuyruk, Lepistes, Neon tetra, Plati, Rasbora, solgun Prenses, Tilapia, Tilapiini, Zebra balığı, Öpüşen gurami ve İnci gurami olarak sıralayabiliriz.

AKVARYUM BALIKLARI


Mollienesia sphenops Siyah Moli
Siyah MoliHabitatı okunuşu Anavatanı: tutarlı Amerika bölümünün sakin nehirleri, nehrin denizle buluştuğu bölgeler
Beslenme Biçimi: arık yemler, Yosunlar, Kaliteli dondurulmuş tübifex kurdu içermeyen yemler
Davranış Biçimi: barışsever zat Türlerine Davranısı: Üreme dönemlerinde belli belirsiz çatışmalar yaşanabilir
Üreme: etkili tevellüt Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan hemen sonra yırtılması ile
Sıcaklık: 20-28 C
En aşkın Büyüdüğü Boy: 12 cm
Su Sertliği: 10-25
pH: 7-7,8
Genel Yorum: Akvaryumların üst-orta kesimlerini dolduran ve müteharrik tutum biçimleriyle dikkat çeken tropik balıklardır. Yem konusunda seçici olmamakla yanında dirim bilimsel ortamın oturmasıyla kayalarda, bitkilerde oluşan yosunlarıda iştahla tüketirler. Ilımlı tek balık olması dolayısıyla öbür barışsever tropik balıklarla yaşatılabilir. eşey ayrımı balıkların madun bölümlerinde bulunanan yüzgeçleri sayesinde yapılır. Alt bölümlerinde enikonu ayrıntılı çıkıntılarıgonopodları bulunan molly erkektir. Dişilerin rahim bölgesinde ise üçgen şeklinde alt yüzgeç bulunur. hatıra hararet değişimlerine ve soğuğa fazla zorlu değildirler, yaşanabilecek sorunların başında beyaz puan okunuşu mantar bulunur. Akvaryum suyuna 50 litreye yalnız çay kaşığı tuz atmak dayanma kazanmaları amacıyla yararlı olur.

Poecilia latipinna Ay Moli
Ay MoliHabitatı ve Anavatanı: midi Amerika bölümünün durgun nehirleri, nehrin denizle buluştuğu bölgeler
Beslenme Biçimi: sıska yemler, Yosunlar, nitelikli dondurulmuş tübifex kurdu içermeyen yemler
Davranış Biçimi: Barışcıl
Kendi Türlerine Davranışı: tenasül dönemlerinde belli belirsiz çatışmalar yaşanabilir
Üreme: dinamik doğum Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan hemen sonra yırtılması ile
Sıcaklık: 20-28 C
En Fazla Büyüdüğü Boy: 12 cm
Su Sertliği: 10-25
pH: 7-7,8
Genel Yorum: Molly türünün seleksiyonu olduğu yoluna umumi olarak özellikleri aynıdır. Akvaryumların üst-orta kesimlerini dolduran ve müteharrik hareket biçimleriyle özen çeken tropik balıklardır. Yem konusunda seçici olmamakla birlikte biyolojik ortamın oturmasıyla kayalarda, bitkilerde oluşan yosunlarıda iştahla tüketirler. ölçülü yalnız balık olması haysiyetiyle özge barışsever tropik balıklarla yaşatılabilir. eşey ayrımı balıkların alt bölümlerinde bulunanan yüzgeçleri sebebiyle yapılır. madun bölümlerinde zayıf uzun çıkıntılarıgonopodları bulunan molly erkektir. Dişilerin iç bölgesinde ise üçgen şeklinde alt yüzgeç bulunur. hatıra suhunet değişimlerine okunuşu soğuğa fazla metanetli değildirler, yaşanabilecek sorunların başında beyaz nokta okunuşu yalan bulunur. Akvaryum suyuna 50 litreye yalnız çay kaşığı tuz atmak mukavemet kazanmaları için faydalı olur.

Poecilia reticulata Lepistes
LepistesYaşadığı Bölge: vasat Amerika
Büyüklük: Erkekler 3cm, dişler 6cm.
Renk: Kırmızı, mavi, sarı, beyaz, pembe.
Su Sıcaklığı: 25°-28°C
pH: 7-8.5
Su Sertliği: Orta-Yüksek
Üremesi: Canlı doğururlar, yavrulaması okunuşu yavruların büyütülmesi kolaydır.
Genel Yorum: Lepistesler gerek barışsever yapılarıyla, gerekse basitçe üretilmeleriyle akvaryum severlerin gönüllerinde okunuşu akvaryumlarında taht kurmuşlardır. sert çok hobicinin ilk başladığı balık olmuştur. Akvaryumda tabii seleksiyonla fazla çeşitli renk okunuşu biçimlerde lepistesler üretilmiştir. Erkekleri dişilerin yarısı genişliğinde olup dişilerden daha gösterişlidirler. hamilelik süresi yaklaşık 28 devir olup bu müddet ısı ve genetik faktörler yüzünden 21-40 gün arası değişebilmektedir. Aynı dişilerin erkekler tarafından devamlı kovalanmaması hakkında çekici sayısını erkek sayısının 2 katından gereğinden tutmakta fayda var. Balıklar 3 maaş olduklarında seksüel olgunluğa ulaşırlar.

Xiphophorus helleri Kılıçkuyruk
KılıçkuyrukHabitatı okunuşu Anavatanı: eksiksiz tutarlı Amerikanın hoppa akıntılı nehirleri
Beslenme Biçimi: Etçil-Otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Üreme: yaşayan doğum Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan sadece aksi hâlde yırtılması ile
Sıcaklık: 20°-28°C
En ziyade Büyüdüğü Boy: Erkekler kuyruk dış 10cm, dişiler 12cm cm
Su Sertliği: 10°-25°
pH: 7.0-8.3
Genel Yorum: seks ayrımı kuyruklar okunuşu alt yüzgeçler yardımıyla yapılır, genişlik kolayı kuyruktan tespittir, Kuyuğunda kılıç şeklinde uzantısı olan balıklar erkektir. Parazitler aracılığıyla keyifsiz edilen veya yaşlanan dişilerde erkeğe inkılap gözlenmiştir. başka balıklara mukabil ahenkli olmasına karşın kendi türünde sel olan erkek öteki erkekleri hasta eder. Bu yüzden ya yegâne yada saldırganlığın değişik hedeflere dağılması yoluna 5 mert olarak bakılmaları önerilir, şuh erkek oranı 3 mert 1 işveli olmalıdır. Beslenme konusunda yem fark etmezler, kaliteli kuru yemlerle beslenebilir ayrıca kazançlı aynı yosun yiyicisidir. Yüzmek kendince boş alanı bulunan ama uygun bitkilendirilmiş eğik akvaryumlarda sıhhatli sadece şekilde yaşatılabilir.

Poecilia maculata Platy
PlatyHabitatı okunuşu Anavatanı: vasat Amerika kıtasının Atlantik yönündeki rahatlatan suları
Beslenme Biçimi: Kaliteli döşenmemiş yemler, akvaryumun ortamında oluşan yosunlar
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: etkili tevellüt Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan sadece aksi hâlde yırtılması ile
Sıcaklık: 20°-26°C
En Fazla Büyüdüğü Boy: Erkekler 5cm - dişiler 6cm
Su Sertliği: 10°-25°
pH: 7.0 - 8.2
Genel Yorum: Çoğu tropik akvaryuma kırmızı rengini veren müdevver hatlı sevimli balıklardır. seks ayrımı erkeklerin gönül bölgesinde bulunan gonopod organı ve dişilerde bulunan üçgen yüzgeç yardımıyla yapılabilir. Tüm diri doğuranlarla barışsever tek şekilde yaşayabilir ve iyi bitkilendirilmiş akvaryumlarda yavruları kendi kendine dahi kurtulabilir. çoklukla 2 çift halinde tututlması önerilir. Platylerde okunuşu yalan okunuşu beyaz beneğe hakkında 50 litreye 1 çay kaşığı tuz atılabilir. Yemlenmede seçici değillerdir ayrıca kazançlı eş yemleme düzeni olan valide platynin yavrularını yeme dürtüsü azalır.

Xiphophorus helleri Ay Kılıç
Ay KılıçHabitatı ve Anavatanı: hepsi vasat Amerikanın hafif eğimli nehirleri
Beslenme Biçimi: Etçil-Otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Üreme: diri tevellüt Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan sadece sonra yırtılması ile
Sıcaklık: 20°-28°C
En Fazla Büyüdüğü Boy: Erkekler kuyruk dış 10cm, dişiler 12cm cm
Su Sertliği: 10°-25°
pH: 7.0-8.3
Genel Yorum: Kılıç kuyruğun bir kez seleksiyonu oldukları için nesne) olarak özellikleri aynıdır. cinslik ayrımı kuyruklar ve madun yüzgeçler sebebiyle yapılır, en kolayı kuyruktan tespittir, Kuyuğunda kılıç şeklinde uzantısı olan balıklar erkektir. Parazitler tarafından keyifsiz edilen veya yaşlanan dişilerde erkeğe tahavvül gözlenmiştir. özge balıklara karşıt ahenkli olmasına rağmen kendi türünde hâkim olan erkek özge erkekleri huzursuz eder. Bu yüzden evet yegâne yada saldırganlığın farklı hedeflere dağılması için 5 mert olarak bakılmaları önerilir, kadın mert oranı 3 erkek 1 çekici olmalıdır. Beslenme konusunda yem ayırt etmezler, nitelikli tekdüze yemlerle beslenebilir başkaca sağlıklı aynı yosun yiyicisidir. Yüzmek yoluna münhal alanı bulunan lakin çok bitkilendirilmiş akıntılı akvaryumlarda hijyen bir şekilde yaşatılabilir.

Carrasius auratus Japon Balığı
Japon BalığıHabitatı ve Anavatanı: Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul

Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl

Üreme: stabil yumurta dökerler, çok sayıda yumurtlarlar.

Sıcaklık: 18-24 °C
En ziyade Büyüdüğü Boy: 20 cm

Su Sertliği: Orta
pH: 7-8

Pangasius pangasius Köpekbalığı, Pangasus
PangasusHabitatı okunuşu Anavatanı: Hindistanın çok nehirleri ve çevresi.
Beslenme Biçimi: Etçil
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: Akvaryumda üremesi çok zordur, stabil yumurta dökerler.
Sıcaklık: 22-28 C
En Fazla Büyüdüğü Boy: 1 metreyi geçebilir.
Su Sertliği: Orta
pH: 6-7,6
Genel Yorum: Köpek balıklarınıa benzerlikleriyle dikkatleri dair toplayan Pengasus ilk bakışta göründüğü gibi agresif değil tersine zat haline barışçıl ancak balıktır. rüyet yetileri azdır, sudaki titreşimleri algılama yeteneği henüz karşı plandadır. Fazlasıyla tedirgin olması özelliklerinden biridir, çok çapkın okunuşu kontrolsüz yüzerler, korktukları akvaryumdan dışarı atlayabilecek hızlarda yüzerler, camlara, ısıtcıya çarpabilirler. Saklanmaları göre Mango köklerinden veya kayalardan oluşan mağara ve kovuklara gereksinim duyarlar. Akvaryumunuzu ışıklandırdığınızda kısaltarak aynı stres yaşayabilirler. Yemlenme konusunda taban yemine yoksulluk duyabilirler. Bulundukları akvaryumda dirim bilimsel ortam oturmamışsa yiyebiliecekleri yosun olmadığı düşüncesince beslenme düzeninin granül yemlerle desteklenmesi önerilir. makro akvaryumlarda boyları 1 metreyi bulabilir, katıksız olarak yaşadıkları bölgede yerli halkın gıda kaynağıdır. Üremeleri çok zordur, yumurtlamaları ayrılmış sıkıntı aynı ortam, bol meyil ve kovuklar isterler. Yumurtlama işlemi bittikten sonra yumurtalar mutlaka tek başına akvaryuma alınmalıdır.

Balantiocheilos melanopterus billur Köpekbalığı
Kristal KöpekbalığıHabitatı ve Anavatanı: Güney şark Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: Yumurta dökerler.
Sıcaklık: 22 - 26 C
En aşkın Büyüdüğü Boy: 35 cm
Su Sertliği: Orta
pH: 6,5-7,5
Genel Yorum: Cyprinidae familyasının partner özelliklerini taşır, sadece tropik akvaryumlarda biraz henüz dingin olarak bilinir. Büyüdüğünde ise saldırganlık artabilir, bilhassa kendi türü özgü nahiye kavgaları artıp bu kavgalar yaralanmalara kez açabilir. Beslenme seçimleri yosun,alg gibi bitkisel besinler haricinde önemsiz canlılardır. Üreme şekilleri diğer Cyprinidaelere fazla benzerlik gösterir. nispetle ılık sularda tabii hareketlerini sergilerler. Gösterdikleri sosyal hareketlerle akvaryumda ilgiyi üzerlerine çekmeyi başarırlar.

Botia macracantha Makrakanta
MakrakantaHabitatı ve Anavatanı: Güney şarki Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul.

Davranış Biçimi: Afresif
Kendi Türlerine Davranışı: Agresif

Üreme: süssüz yumurta döker, üretilmesi zordur.
Sıcaklık: 25 - 27 ° C

En ziyade Büyüdüğü Boy: 14 cm
Su Sertliği: Yumuşak
pH: 7

Brachydanio frankei pars Danio
Leopar DanioHabitatı ve Anavatanı: Hindistan
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: mütenasip bulduğu yerlere 500e derecesinde yumurta saçar.
Sıcaklık: 18 - 24 ° C
En aşkın Büyüdüğü Boy: 6 cm
Su Sertliği: hafif - Sert
pH: 7
Genel Yorum: Çok sağlam eş sürü balığıdır. Adını leopara benzeyen desenlerinden alır.

Danio aequipinnatus Dev Danio
Dev DanioHabitatı ve Anavatanı: Asya. Hindistan
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: mütenasip bulduğu yerlere 1000e kadar yumurta bırakabilir.
Sıcaklık: 21 - 24 ° C
En gereğinden Büyüdüğü Boy: 12 cm
Su Sertliği: Orta
pH: 7
Genel Yorum: Sürü balığıdır. Erkekler daha küçüktür okunuşu renkleri daha belirgindir. fazla aktiftir, bu aktiflik dingin akvaryum balıklarını hasta eder. Bu yüzden kendi gibi etkin balıklarla bakılmalıdır.

Myxocyprinus asiaticus Çin Ejderi
Çin EjderiHabitatı okunuşu Anavatanı: Çin Yang-tse nehri.
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul.
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Sıcaklık: 18 - 28 °C
En aşkın Büyüdüğü Boy: 60 cm
Su Sertliği: hoş - Orta -Sert
pH: 6 - 7.5
Genel Yorum: önemli boyutlara ulaşan, hızlı büyüyen oldukça barışsever yalnız balıktır. Bitkilere dokunca vermez. Büyüdükçe rengini kaybeder. ab sertliği, pH okunuşu sertliğe toleresi çok yüksektir ancak gereğinden nitrata tolere edemez. En az 3 bireyli görüşleri halinde beslenmelidir.

Brachydanio rerio
Brachydanio rerioHabitatı okunuşu Anavatanı: Güney şark Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: oranlı bulduğu yerlere 500e büyüklüğünde yumurta bırakabilir.
Sıcaklık: 18 - 24 ° C
En aşkın Büyüdüğü Boy: 6 cm
Su Sertliği: Yumuşak
pH: 7

Puntius tetrazona Tetrazon
TetrazonHabitatı ve Anavatanı: lodos şarki Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Agresif
Kendi Türlerine Davranışı: Orta derecede agresif
Üreme: sade yumurta dökerler, yumurtaları tahsis etmek yoluna akvaryum tabanına iki düzen bilye serilebilir.
Sıcaklık: 23-26 °C
En Fazla Büyüdüğü Boy: 7,5 cm
Su Sertliği: Orta
pH: 6-7
Genel Yorum: Çok müteharrik balıklardır, akvaryumdaki özge balıklara tedirginlik verebilirler. Akıntıya zıt yüzmeyi severler

Epalzeorhynchus kalopterus False SAE
False SAEHabitatı ve Anavatanı: Güneydoğu Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul.

Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl

Üreme: Akvaryumda ürediği görülmemiştir.
Sıcaklık: 20-28 C

En gereğinden Büyüdüğü Boy: 14cm
Su Sertliği: Orta
pH: 7-7,5GRUPLAR HALİNDE AKVARYUM BALIKLARI


Kedi Balıkları Catfishes
Kedi balıkları

Ağız yapıları alta dönük,zeminden yemlenen balıklardırlar.Ağızları çevresinde sayıları 4 ile 8 arasında değişen duyargaları vardır.Hemen yalnız her akvaryumda kullanılabilirler.Kedi balıkları üzerine nesne) kanı çöpçü olduklarıdır lakin zeminde olanca güçleriyle yem arayışları onların her bulduklarını yediklerini ve benzer öldürme mutavassıt olduklarını göstermez.Kedi balıklarının bu çabası tamamen yem içindir okunuşu akvaryumunuzda oluşan pislikleri temizlemezler yalnızca gereğinden atılan yemlerin onlar türünden tüketileceğinden emin olabilirsiniz.

Kedi balıkları genel olarak renksiz balıklardır fakat bu hudutlu renk çeşidi içerisinde vücutlarındaki fakül ve desenleriyle çok hoş çeşitleri de vardır.

Tetralar Characins
Tetralar

Gerçek ancak balık görüntüsündedirler.Pulları ışıldayan ve renkli ve dişlidirler.Orta sularda yemlenen bu balıkların ağızları da buna uygundur.2-3 cm.lik bayağı türleri olduğu gibi 25-30 cm. e gibi büyüyen türleri de vardır.Hareketli ve çekmece azrail renkli neon Tetralar yanında yabani piranhalar da bu türdendirler.Çoğunlukla lodos Amerika kökenlidirler.

Barblar Cyprinidae
Barblar

Çoğunlukla Tetralar la karıştırılan bu balık grubu da Tetralar gibi parlayan pullu okunuşu hoş balıklardırlar.Bu akvaryum balık türleri balıkların işaret sarih özellikleri adipoz yüzgeçlerinin bulunmamasıdır.Bir çoğunda göze çarpmayan ağız uzantıları vardır ve dişsiz balıklardır.

CanlıDoğuranlar Poecilidae
Canlı Doğuranlar

Boyları genelde 6 cm. den aşkın olmayan balıklardırlar.Yumurtaları ana karnında çatlayarak dışarıya atıldığı için dinamik doğuran olarak adlandırılırlar.ağızları akarsu üstünden yemlenmeye oranlı olarak kafalarının üst kısmana doğrudur.Sırt yüzgeçleri vücutlarını kayırıcı kısmına doğrudur ve adipoz yüzgeçleri yoktur.

Goldfish: Japon balığı
Goldfish

Akvaryumculuğun başlamasına niçin olan balıklar
diyebiliriz bu türe.Çinlilerin 11.yy dan bu yana besledikleri ve
geliştirdikleri bu balıklar bu gündüz fazla değişik türe sahiptirler.

Chiclidler
Chiclid

Bir çok türü olan chiclid balıkları balık türleri içerisinde bu yönleriyle işaret komplike okunuşu genişlik enteresan balıklardandırlar. Dışsal ağızlı ışıldayan ilgi çekici birtakımı dönem çizgili olan bu balıklar ayrımlı tenasül özellikleri gösterirler. Amerika gölleri ve Afrikanın Malawi, Tanganyika okunuşu victoria göllerinde yaşayan cichlid balıklarının işaret yaygın olanı malawi gölü balıklarıdır.

Labirentliler Anabantoids
Labirentliler

Afrika ve Asya kökenli bu balıklar hareketsiz sularda yaşamalarından okunuşu havadan da doğrudan doğruya teneffüs yapmalarına yarayan sorun organlarının olmasından ötürü bu aşağılık almışlardır.Asya kökenlilerinin sırt yüzgeçleri gösterişlidir.Üremeleri enteresan okunuşu zevkli bir balık türüdür.

Killifishes
Killifishes

Kısa ömürlü bayağı balıklardırlar.Sezonluk balık da denilir.Yaşadıkları platform yasak olduğunda bu balıklarda yasak olurlar,yaşam alanları canlandığında balçık içerisine bırakılan yumurtalardan yavrular çıkar ve kuşak kendisini ek ettirir.

Akvaryum Balıkları Arasındaki Uyumluluğu Gösteren Tablo
Baliklar Arası Uyum Tablosu

Kombinasyonlar:
Eğer akvaryumda balıklar arasında gönül rahatlığı yasak ise akla edemeyeceğiz okunuşu önüne geçemeyeceğiniz sorunlar sizi bekliyor demektir.

Beslediğiniz balıklar yenilebilen akarsu balıkları olmasına rağmen, yararlı sadece seçim yapılmazsa kendi aralarında uyumsuzluklar görülür. Her dinlendiren akarsu balığı aynı akvaryumda beslenemez.

Balık seçimi
Balık seçiminde ilgi edeceğiniz en ekonomik ilk süje kokusuz şartlarıdır, önceki makalelerde okudugunuz gibi ab değerleri besleyeceginiz okunuşu sadece arada tutacagınız balıklarla ahenkli olmalıdır.

Akvaryum balıklarında davranışlar ve kendilerini koruma görevlisi farklılıkları:
Tatlı akarsu akvaryum balıkları, yaşadığı katıksız alanın da verdiği kendilerine katışıksız karakterlere sahiptirler. bazen balıklar çiftleşmede çift tutarlar okunuşu kendilerine birleşik toprak seçerler aynı zamanda orayı korurlar. Bir cok balık ise kımıldamayan davranışlarıyla zat hayatlarını sürdürürler. bazen balıklar ise fazla çabuk ve korkak aynı davraniş sergilleyerek saklanma ihtiyacı duyarlar.

Akvaryum balıklarında yüzme hızı ve yüzme seviyeleri:
Her dinlendiren su balığı kendi yüzgeç ve gövde yapısının kendisine verdiği olanak içerisinde akvaryumda aynı hızda yüzmez. okunuşu aynı akarsu seviyesinde yüzmezler. Eğer her balık aynı kokusuz seviyesinde yüzseydi akvaryumda bir kaos ve görsel bozukluk olurdu.

En az beşlik gruplar halinde tutulan balıkların benzer çoğu sürüler halinde yüzerler, örneğin kardinal neon tetra balıkları gruplar halinde yüzerler. arz da hatırlatayım akvaryumcudan kardinal tetra yerine, neon tetra almış iseniz; neon tetralar en az beşlik gruplar halinde tutulmalarına rağmen sürü halinde yüzmezler. Kardinal neon ile Tetra neon arasındaki nüans budur. lakin bunuda her akvaryumcu bilmez yahut uygun bulmak istemezler.

Eğer akvaryumunuzda kat ve uyumluluk istiyorsaniz bu ip uçlarını bilmenizi referans ederiz.

Akvaryum balıkları amacıyla önerilen kombinasyonlar uyumluluklar
Çok kalabalık müşterek akvaryumdan kaçınmak için, ekseriyetle her ekstrem kez seviyesinde yaşayan balıklardan seçilmesi tavsiye edilir. Örneğin; lepistes, gromi, neon/cardinal tetra okunuşu zırhlı kedi balığı - veya plati, barblar,cüce çiklit ve zırhlı kedi balığı gibi grupların seçilmesi akvaryum süresince her alanın olabildiğince aldatıcı kaplanmasını sağlar. Favori olan balıklarınızla beraber, bristlenose kedibalığı Ancistrus dolichopterus okunuşu cüce vatoz Otocinclus affinis gibi yosun yiyen balıkları da seçmenizi öneririz.

Bu balıklar ötümlü olarak akvaryum camındaki, taşlardaki okunuşu bitkilerin yapraklarındaki yosunları kazıyarak yer. Lepistes, plati, siyah moli okunuşu kılıç kuyruk gibi yaşayan doğuran balıklar da yosun yer. süslemeye balıklarının çoğu maksadıyla sıcaklığı 25°C civarında okunuşu pH değeri 6.5 - 7.5 arasında olan kokusuz uygundur.

Canlı doğuranlar
Bu türlü balıklar akvaryumun vücut seviyelerinde yüzerler okunuşu barışçıl balıklardır. Lepistes ile yaşayan balıklar başlığında da düşünebiliriz.

Tetralar
Bunlar sadece arada tutabileceğiniz işaret çekmece azrail balık türlerinden biridir. Akvaryumun midi seviyelerinde mutlu olan bu janr ahenkli benzer davranır sergiler. Ve hareketli doguranlarla uyumludurlar.

Artık akvaryum balıklarının neler olduğunu, akvaryum balıklarının hangi ortamlarda yaşadıklarını, akvaryum balıklarını beslemek düşüncesince neler gerektiğini öğrenmiş oldunuz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “akvaryum tür secimi No Further Mystery”

Leave a Reply

Gravatar